sudАдвокатський коментар: До нас звернувся Клієнт з повідомленням про те, що по вказаній ним адресі, утримується місце розпусти, відбувається незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, грубо порушується громадський порядок та виявляється повна неповага до мешканців даного під’їзду, серед яких безпосередньо є і наш Клієнт.

Особливістю даної справи є те, що все це відбувається під маскуванням функціонування салону еротичного масажу «Сімона», який зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності.
Адвокатом подано заяву-повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення до ГУ НПУ в Печерському районі, на що поліцією не було внесено жодних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно ст..304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльності слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою ст.. 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Відповідно адвокатом подана скарга на рішення, дії, бездіяльність органу досудового розслідування Печерського управління поліції ГУ НПУ в м. Києві.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва зобов’язано уповноважену особу Печерського управління поліції внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дана Ухвала оскарженню не підлягає!
Про подальше розслідування даної справи обіцяємо повідомити і Вас!

         З повагою  Адвокатське бюро «Олександра Травянка»!

 

ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ  СУД м. КИЄВА        

справа № 757/58622/19-к

                                          

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

8 грудня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г.О., при секретарі Хабеці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скаргу адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах Особи_1 на бездіяльність Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшла скарга адвоката Травянка О.І. в інтересах Особи _ 1 у порядку ст. 303 КПК України, на бездіяльність посадових осіб Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві щодо невнесення відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою від 30.10.2019 року, вх.№14078.
Оскільки відомостей, що дані за заявою від 30.10.2019 року, вх.№14078 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань отримано не було, бездіяльність посадових осіб Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві щодо цього факту оскаржено до Печерського районного суду м. Києва.
Просить зобов'язати Печерське управління поліції Головного управління Національної поліції в місті Києві внести відомості із вказаної заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати досудове розслідування та надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Заявник в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд скарги за його відсутності.
Слідчий у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду скарги був повідомлений належним чином, причини своєї неявки не повідомив.
Тому слідчий суддя розглянув скаргу у відсутність заявника на підставі ст. 26 КПК України та у відсутність слідчого на підставі ч. З ст. 306 КПК України
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду скарги слідчим суддею не здійснювалась.
Слідчим суддею встановлено, що 30.10.2019 року адвокат Травянко О.І. в інтересах Настоящого В.В. звернувся до Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві із письмовою заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Натомість відомості із вказаної заяви не були внесені до ЄРДР.
Відповідно до положень ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
За змістом цієї норми, обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття.

Кримінально-процесуальним законодавством не встановлено порядок та зміст викладу відомостей про кримінальні правопорушення в заявах або повідомленнях. Проте, надаючи оцінку таким відомостям, прокурор, слідчий, за змістом ст. 214 КПК України, повинні переконатися у наявності в них даних, що вказують на об'єктивні ознаки підготовки, вчинення, приховування кримінального правопорушення.

Крім того, відповідно до висновків 1-3 Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» за 2017 рік під час розгляду скарг на бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР, слідчим суддям необхідно враховувати, що КПК дійсно передбачає внесення до ЄРДР відомостей на підставі заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень. Разом з тим, слід враховувати, що на цьому етапі розвитку правових відносин щодо ймовірного вчинення діяння, відповідальність за яке встановлена КК, не достатньо об'єктивних даних навіть для попередньої констатації наявності або відсутності ознак складу злочину. Саме тому апелювати на цьому етапі до положень ст. 2 КК, яка визначає підставу кримінальної відповідальності, недоцільно.
Якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.
З метою належного дотримання процесуальних вимог щодо розгляду скарг на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчим суддям необхідно зважати на те, що такі вимоги не передбачають здійснення оцінки обгрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов'язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження.
Враховуючи зазначене, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що в порушення вимог ст. 214 КПК України станом на час розгляду скарги в суді, відомості із заяви про кримінальне правопорушення адвоката Травянко О.І. в інтересах Настоящого В.В. від 30.10.2019 року, вх. №14078, уповноваженою особою Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розслідування не розпочиналось.
Керуючись ст. ст. 60, 303, 305, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Скаргу - задовольнити.
Зобов'язати уповноважену особу Печерського управління поліції ГУНП в м. Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах Особи_1 від 30.10.2019 року, вх. №14078, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Слідчий суддя Г. О. Матійчук

 

 

 

 

 

 

 

МЫ РАБОТАЕМ ДЛЯ ВАС!!!