005

Зупинення злочинної діяльності по заволодінню чужим майном громадян, адвокатом Юридичного Центру «Алекс» Травянко О.І.

В даному кримінальному провадженні адвокат Юридичнго Центру «Алекс» Травянко О.І., представляє інтереси потерпілого, відносно якого група злочинців шляхом підробки нотаріального договору купівлі- продажу, підробки технічного паспорту заволоділа приміщенням офісного комплексу понад 300кв.м.

В подальшому злочинці викрадене нерухоме майно щляхом оформлення нового Договору купівлі-продажу відчужили на підставну третю особу.

В ході підготовки до арешту нерухомого майна адвокат Травянко О.І., встановив, що нотаріальні договори по продажу спадкового майна, яке мало б належати його Клієнтові підроблені, всі реєстраційні записи не відповідають дійсності, так як також підроблені, технічний паспорт на нерухомість також підроблений.

На підставі зібраних доказів за заявою адвоката Травянко О.І.. відносно злочинців порушено кримінальне провадження з ознаками шахрайства, яким завдано збитків потерпілому особливо великому розмірі ( ч.4 ст.190 КК України), і за окремим клопотанням адвоката до суду на викрадене нерухоме майно судом накладено арешт в інтересах потерпілого. Нижче наводиться відповідна ухвала одного з районних судів міста Києва.

 

УХВАЛА


02.10.2017 року слідчий суддя ХХХХХХХХХ„районного суду м. Києва ХХХХХХХХХХХХ, при секретарі ХХХХХХХХХХХХХХХХХ., за участю адвоката ХХХХХХ розглянувши клопотання адвоката Травянко О.І., в інтересах цивільного позивача ХХХХХХХХ в рамках кримінального провадження №ХХХХХХХХХХ, про арешт майна, подане в порядку глави 17 Кримінального процесуального кодексу України, -

Встановив:

До ХХХХХХХХХ районного суду м. Києва звернулася ХХХХХХХ через свого представника - адвоката Травянко О.І., з клопотанням про арешт майна, просять накласти арешт, до скасування у встановленому' законом порядку, позбавлення права на відчуження розпорядження та/або користування майном, а саме приміщенням по вул. ХХХХХ будинку № ХХХ, в м.Києві, загальною площею ХХХХ кв.м., розмір частки Х/Х, яке зареєстроване на праві власності на ХХХХХХХ на користь ХХХХХХ.

Адвокат Травянко О.І.,клопотання обґрунтовує тим, що ХХ.ХХ.ХХ року органом досудового розслідування ХХХХХХ УГІ ГУ Національної поліції у м. Києві порушено кримінальне провадження № ХХХХХХ за ознаками злочину, передбаченого ч.4 сг.190 КК України.

Зазначає, що ХХ.ХХ.ХХХХ року померла ХХХХХХХ, після смерті якої відкрилась спадщина. Донька спадкодавця – ХХХХХХ ХХ.ХХ.року звернулась до ХХХХХХ Київської державної нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину, нотаріусом відкрито спадкову справу. Для оформлення спадкових прав на нерухоме майно, а саме на нежитлове приміщення за адресою м.Київ, вул. ХХХХХХХХХХ необхідно було розробити та погодити технічний паспорт нового зразка.

ХХХХХХХ звернулась до Київського міського бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна за виготовленням технічного паспорту на нежитлове приміщення за адресою м.Київ, вул. ХХХХХХХ, загальною площею ХХХХХ кв.м.

Під час оформлення необхідних документів у Київському БТІ заявниця виявила, що в справі на спадкову нерухомість знаходиться технічний паспорт в якому план-схема нежитлових приміщень повністю відрізняється від фактичної план-схеми розташування кімнат, та повністю відрізняється від планів-схем технічних паспортів попередніх років.

В подальшому ХХХХХ, виявила, що існує договір купівлі-продажу від 19.06.2001 року, на підставі якого її мати ХХХХХХ продала нежитлове приміщення за адресою м.Київ, вул. ХХХХХХХХХХ, невідомому громадянину ХХХХХХХ. Договір купівлі - продажу посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріаіьного округу ХХХХХХ, та зареєстрований в реєслрі за №ХХХХХ.

В зв’язку з чим ХХХХХ вважає, що невстановлена група осіб без згоди законного власника нерухомості - ХХХХХХ., шляхом злочинних шахрайських дій та за підробленими документами заволоділа даним нежитловим приміщенням, в подальшому, з метою приховування слідів злочину відчужила нежитлове приміщення за адресою м.Київ, вул.ХХХХХХХ, на користь ХХХХХХХ, за договором купівлі-продажу від ХХ.ХХ.ХХХХ року, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ХХХХХХХ

ХХХХХХХ по кримінальному провадженні № ХХХХХХХХ має процесуальний статус потерпілого, на підставі чого подано цивільний позов на суму 1 000 000 грн., в зв’язку з чим, просить клопотання задовольнити.

Вивчивши клопотання адвоката Травянко О.І., який підтримав клопотання та просив його задовольнити, прихожу до висновку про необхідність його задоволення з наступних підстав.

При розгляді клопотання встановлено, що в провадженні СВ ХХХХХХ управління поліції ГУ Національної поліції в м. Києві слідчий ХХХХХ, перебувають матеріали кримінального провадження внесеного ХХ ХХ..2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №ХХХХХХХ за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Заявник або потерпаіла зазначена - ХХХХХХ.

ХХ.ХХ. року ХХХХХХХХХХ в рамках кримінального провадження №ХХХХХХХХХХ поданий цивільний позов на суму 1 000 000 грн.

У відповідності до ст. 61 КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової моральної шкоди.

Права та обов’язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

ХХ.ХХ. 2017 року старшим слідчим слідчого відділу ХХХХХ управління поліції ГУ Національної поліції в м. Києві винесена постанова про визнання речовим доказом частини нежитлового приміщення розташованого по вул. ХХХХХХХ, в м. Києві, загальною площею ХХХХХХ кв..м. (реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна: ХХХХХХХХ).

Відповідно до п.1, п.2 сг. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна.

Згідно ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, (чі).

Арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) (ч.2 ст.170 КПК України).

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КГІК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обгрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження (ч.б ст.170 КПК України).

Згідно ч.І ст.171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

ХХХХХХХХХ та її представником адвокатом Травянко О.І., в судовому засіданні доведено необхідність арешту з метою забезпечення цивільного позову ХХХХХХХХ та наявність ризику відчуження зазначеного в клопотанні майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, тому клопотання про накладення арешту є обґрунтованим та підлягає задоволенню, на вказане приміщення належить накласти арешт із забороною здійснення права на відчуження та розпорядження майном, що є найменш обтяжливим способом арешту майна та який не призведе до наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

На підставі наведеного, керуючись сг.сг. 131,132,170-173 КПК

УХВАЛИВ:

Клопотання адвоката Травянко О.І. про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт із забороною здійснення права на відчуження та розпорядження майном - на Х/Х частин нежитлового приміщення по вул.ХХХХХХХ будинок №ХХХ, у м.Києві, загальною площею ХХХХ кв.м., право власності на яке зареєстроване за ХХХХХХХХХ (реєстраційний номер облікової картки платника податків ХХХХХХХХ).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду міста Києва протягом п’яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ХХХХХХ

МЫ РАБОТАЕМ ДЛЯ ВАС!!!