Профессионализм, независимость,
конфиденциальность
Профессионализм, независимость,
конфиденциальность

Консультация по услугам

Менеджеры адвокатского бюро с радостью ответят на ваши вопросы и произведут расчет стоимости услуг и подготовят индивидуальное коммерческое предложение.

Адвокатское бюро

Адвокатское бюро "Александра Травянка" создано в 2000 году и было ранее известно, как Юридический центр "Алекс", который в связи с изменениями в законодательстве о формах адвокатской деятельности реогранизовался в Адвокатское бюро "Александра Травянка". Юридический центр «Алекс» был одной из первых фирм в Украине по предоставлению юридических услуг как гражданам, так и субъектам предпринимательства.
Сегодня активная детальность Адвокатского бюро «Александра Травянка» продолжает традицию стоять на защите прав лиц которые нуждаются в правовой помощи.



 

подробнее

П Р Е И М У Щ Е С Т В А

1

Быстрое

2

решение

3

сложных

4

задач

d48ed900e79fa9547169c26138b4cd8d XLРозміщуємо текст даної судової ухвали з однією метою, щоб громадяни розуміли, що недавно створена правоохоронна структура – Державне Бюро Розслідувань (ДБР) за перші місяці своєї роботи залишає не зовсім добрі враження.
Працюють по тій же схемі що і слідчі поліції, а точніше шукають можливості щоб не порушувати кримінальні провадження за заявами про скоєні злочини.
В даному контексті необхідно відмітити , що ми звернулись до ДБР із заявою про притягнення слідчого поліції, який не захотів виконувати судову ухвалу про відкриття кримінального провадження. А це вже є злочином який передбачений статтею 382 Кримінального Кодексу України. Тому ми й звернулись до Державного Бюро Розслідувань про притягнення слідчого та начальника слідчого відділу до кримінальної відповідальності за невиконання судового рішення. ДБР нам відмовив у відкритті кримінального провадження. Ми подали до суду скаргу і Печерський суд міста Києва зобов’язав слідчого ДБР внести відомості про скоєний злочин слідчим Дарницького відділу поліції та його начальником до Єдиного Реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне провадження.
Так що, рекомендуємо всім досягати своєї мети. До речі, якщо слідчий ДБР не виконує судову ухвалу про відкриття кримінального провадження на цей випадок також є відповідні процесуальні норми та права, за допомогою яких змусити і його виконувати належним чином свої обов’язки.
З повагою,
Адвокатське Бюро «Олександра Травянка»
www.alexcenter.com.ua

 

Печерський районний суд міста Києва

Справа № 757/125/19-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

01 березня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г.О., при секретарі Березовській Б. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скаргу адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 на бездіяльність службових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення,- 

В С Т А Н О В И В :

03.01.2019 року до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Матійчук Г.О. надійшла скарга адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 на бездіяльність службових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення від 17.12.2018 року, вих. № 402/18.

Просить зобов'язати Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві внести відомості із вказаної заяви до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Учасники судового розгляду про розгляд скарги повідомлялися належним чином, до суду не з'явились, заявник направив до суду заяву про розгляд скарги у його відсутність, тому слідчий суддя розглянув скаргу у відсутність заявника на підставі ст. 26 КПК України та у відсутність слідчого на підставі ч. 3 ст. 306 КПК України.
Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що 17.12.2018 року, вих. № 402/18 адвокат Травянко О.І. в інтересах ОСОБА_2 подав Директору Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві заяву про кримінальне правопорушення.

Однак всупереч вимогам ст.214 КПК України відомості із вказаної заяви не були внесені до ЄРДР.

Відповідно до положень ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

За змістом цієї норми, обов'язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття.

Кримінально-процесуальним законодавством не встановлено порядок та зміст викладу відомостей про кримінальні правопорушення в заявах або повідомленнях. Проте, надаючи оцінку таким відомостям, прокурор, слідчий, за змістом ст. 214 КПК України, повинні переконатися у наявності в них даних, що вказують на об'єктивні ознаки підготовки, вчинення, приховування кримінального правопорушення.

Крім того, відповідно до висновків 1-3 Узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» за 2017 рік під час розгляду скарг на бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР, слідчим суддям необхідно враховувати, що КПК дійсно передбачає внесення до ЄРДР відомостей на підставі заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення, а не будь-яких заяв, які надходять до органів досудового розслідування при здійсненні ними своїх повноважень. Разом з тим, слід враховувати, що на цьому етапі розвитку правових відносин щодо ймовірного вчинення діяння, відповідальність за яке встановлена КК, не достатньо об'єктивних даних навіть для попередньої констатації наявності або відсутності ознак складу злочину. Саме тому апелювати на цьому етапі до положень ст. 2 КК, яка визначає підставу кримінальної відповідальності, недоцільно.

Якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК.

З метою належного дотримання процесуальних вимог щодо розгляду скарг на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчим суддям необхідно зважати на те, що такі вимоги не передбачають здійснення оцінки обґрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов'язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження.

Враховуючи зазначене, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що в порушення вимог ст. 214 КПК України станом на час розгляду скарги в суді, відомості із заяви Травянка О. І. в інтересах ОСОБА_2 про кримінальне правопорушення службовою особою Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розслідування не розпочиналось.

Керуючись ст.ст. 303, 305-307, 309 КПК України, слідчий суддя,- 

У Х В А Л И В :

Скаргу адвоката Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 на бездіяльність службових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення - задовольнити.
Зобов'язати уповноважену службову особу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою Травянка Олександра Івановича в інтересах ОСОБА_2 від 17.12.2018 року, вих. № 402/18 про вчинення кримінального правопорушення, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала оскарженню не підлягає

 

Слідчий суддя Г.О.Матійчук